6 pytań o fotowoltaikę, czyli co, kto, jak, gdzie, kiedy i za ile?

Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to nowoczesne, ekologiczne i tanie źródło energii elektrycznej dla każdego domu i przedsiębiorstwa. Panele PV produkują energię słoneczną, która następnie przetwarzana jest na prąd. Dzięki inwerterom (najważniejszym elementom systemu) prąd zamieniany jest ze stałego na zmienny. 
W naszej ofercie znajdują się falowniki takich marek jak: Huawei, Solaredge, Zeversolar, a także panele PV firmy JaSolar – światowego producenta i lidera w branży PV.

Kto może zainstalować fotowoltaikę?

instalacje fotowoltaicznaObecnie każdy może zamontować mikroinstalację o mocy generatora do 50kW bez żadnych pozwoleń. Decydując się na mikroinstalację wystarczy zgłosić ten fakt do dostawcy prądu, zamówić jej wykonanie i można cieszyć się darmową energią elektryczną.
Dla instalacji powyżej 50kW niezbędne jest opracowanie projektu oraz uzyskanie zgody na budowę. Musimy również ustalić warunki przyłączeniowe z operatorem sieci - Tauronem oraz uzyskać koncesję na produkcję prądu. Wynika to z faktu, że przy takiej mocy instalacji stajemy się producentem energii elektrycznej, która następnie możemy sprzedać na giełdzie po wcześniej wynegocjowanej stawce.
Dla klientów indywidualnych instalacje fotowoltaiczne nie przekraczają 50kW, stąd nie jest konieczne spełnienie powyższych wymagań .

Jak wygląda montaż fotowoltaiki?

Naszą współpracę z klientem zawsze rozpoczynamy od spotkania i określenia warunków technicznych instalacji. To ważne, ponieważ od tego będzie zależeć wielkość i cena instalacji. Tworzymy ofertę opartą na zebranych informacjach, a następnie przedstawiamy ją klientowi do zaakceptowania. Po akceptacji wybieramy dogodny termin montażu i przystępujemy do prac. 

panele fotowoltaiczne na dachuPo wykonaniu instalacji przygotowujemy pełną dokumentację i zgłaszamy instalację do lokalnego zakładu energetycznego w celu wpięcia instalacji do sieci, aby klient nie musiał tracić czasu na dodatkowe formalności. Po zgłoszeniu dostawca prądu/zakład energetyczny (na Opolszczyźnie jest to Tauron)  ma 30 dni na wymianę licznika na dwukierunkowy. Po wymianie możemy uruchomić instalację i rozpocząć produkcję energii elektrycznej.

Nasze usługi są objęte 5-letnią gwarancją na wykonane prace oraz dodatkową gwarancją producenta na urządzenia. Warto przy tym pamiętać, że uszkodzenie instalacji poprzez warunki atmosferyczne nie podlega gwarancji.
Żywotność instalacji fotowoltaicznych to minimum 25 lat. Oznacza to, że w tym czasie panele produkują nie mniej niż 80% początkowej produkcji. To sprawia, że aż przez ćwierć wieku możemy w pełni korzystać z ekologicznego i darmowego prądu!

Gdzie można zamontować fotowoltaikę?

Panele fotowoltaiczne najczęściej montowane są na dachu budynku, jeżeli jednak jego konstrukcja na to nie pozwala, możliwy jest także montaż naziemny. 

Kiedy można korzystać z prądu wyprodukowanego samodzielnie?

Przez cały rok! Niektórzy obawiają się, że w pochmurne dni lub miesiące zimowe, instalacja fotowoltaiczna nie będzie w stanie wyprodukować wystarczającej ilości prądu. Nie musimy się tym martwić, dlatego że produkując swój własny prąd stajemy się prosumentami (czyli producentem i konsumentem w jednym). W wyjątkowo słoneczny czas możemy spodziewać się nadwyżki w produkcji, która oddajemy do sieci, a następnie możemy ją odebrać. W przypadku instalacji do 10kW odbieramy aż 80% wyprodukowanego prądu, a powyżej 10kW – 70%. Jedyny koszt, jaki ponosimy, to koszt magazynowania energii elektrycznej.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna i dlaczego mówimy o oszczędnościach?

Koszt instalacji zależy od indywidualnego projektu, ale rozpoczyna się już od 3800 zł brutto. Dodatkowo przy montażu mikroinstalacji możemy liczyć na korzyści finansowe w postaci dofinansowania w kwocie 5000 zł oraz zwrotu podatku za termomodernizację.
Dlaczego oszczędzamy? Ponieważ nigdy więcej nie martwimy się rachunkami za prąd, a podstawowa inwestycja zwraca nam się w mniej niż 6 lat!

Ponadto nasza firma proponuje atrakcyjne finansowanie rozłożone nawet do 96 rat. Aby poznać szczegóły, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą finansowym pod nr: 794 994 363.

Skontaktuj się z nami

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.